Ahmet Maranki Detoks Programı 7. Günüm

2009-03-13 07:31:00
            Hele şükür 7.güne gelebildim. Yarından sonra özgürüm artık. Bunca eziyete katlanıyorum bakalım sonrasında hayatımda ne gibi değişikler olacak olumlu-olumsuz.
           Lavmanımı yaptım. Yine bir-iki defa başımı döndürüp lavman torbasına baktım ne kadar gitmiş, geride ne kadar kalmış diye. Sancı da girse karnıma, ayaklarıma kadar yayılsa  bile artık bitmek üzere su, bir an önce gitsin, bu işi bitireyim dedim. Hortumu sadece bir defa sıktım bu yüzden. Tuvalete gittim. Her zamanki şeyler. Kurt,solucan vs. düşmedi. Gaita hızlı bir ishal şeklinde boşaldı. Tuvaletten tam çıktım tekrar bir karın ağrısı ve sıkışma hissettim. Tekrar tuvalete girdim. Gelenler geldikten sonra çıktım.
              Mutfakta kendime bitki çayı için su kaynatırken tekrar tuttu sancı ve sıkışma hissiyatı. Tuvalete kendimi zor attım. İshal şeklinde bir temizlenmeden sonra başka bir şey olmadı şimdilik.
             Bu satırları yazarken içim bayılır gibi, fenalaşıyorum gibi bir şey hissettim. Kan şekeri düşmüş olabilir. Gidip kuru üzüm atıştırayım barii.
             Öğlen kendime çok lezzetli bir sebze yemeği yaptım. Yarım baş kuru soğan, 3 diş sarmsak, biraz dondurulmuş semizotu, dondurulmuş karahindiba ve taze kırmızı pancar sapları. Azıcık sıvı yağ ve salçada hafif kavurup biraz da sıcak su ilave edip 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatıp afiyetle yadim. Çok lezzetli olmuştu gerçekten
             Kaç gündür hayvansal gıda almadığım için yanlış besleniyorum kaygısına kapıldım ve nohut ıslattım protein almak için. Akşamleyin üzerine karabiber serptiğim nohutu yadim. İçinde kıyma yok yazayım.
               Saat 20.00 de sıcak bir banyo aldım. Sonrasında bir su bardağından 2 parmak eksik sızma zeytinyağı ve yarım bardak limon suyu ile oturma odasına geldim. Zeytinyağının kokusu midemi bulandırıyor. Zeytinyağını içince mideniz kalkmasın diye bu limon suyundan hemen bir yudum içiyorsunuz. Çok iyi geliyor insana. Limon suyu olmasa bu yağ içilmez hiç. Limon suyum yetmedi gidip bir tane daha sıkıp geldim. Bu yağı tam bir saat süresince içmeye çalıştım ancak bitiremedim. Dibinde 2 parmağa yakını kaldı.
              İKİ KÜÇÜK ŞİŞEYE SU SICAK SU DOLDURUP SAĞ VE SOL YANIMA KOYDUM. iÇ ORGANLARIMI ISITIYORUM. KAN DOLAŞIMI ARTSIN, YAĞ İYİCE SÜZÜLSÜN diye. Sağ ve sol yanıma yarımşar saat yattım.
Elektrikli battaniye ile ısıttığım yatağa girip uyudum. Bakalım sabahki lavmanda neler dökeceğim. Çok meraktayım yani.

479
0
0
Yorum Yaz